На Львівщині облаштують котлован для захоронення тваринних решток
galinfo.com.ua/

На Львівщині облаштують котлован для захоронення тваринних решток

У Львівській області, у селі Воля-Висоцька, пройшли громадські слухання щодо рекультивації земель поблизу Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку голови комісії екології Жовківської РДА Ігора Муравського.

Проект передбачає захоронення в облаштованому котловані тваринних рештків.

За словами Муравського, розмір котловану становитиме 200х200 м, а його глибина – 2,5 м. Над ним планують зробиті насип висотою 2 м.

Окрім решток тварин, проектанти планують зняти і захоронити грунт (до 1 м глибиною), де ці рештки були закопані.

«Передбачена й герметичність ями для захоронень. Вона має бути вистелена спеціальною міцною плівкою, пересипаною піском. Міцність настилу повинна бути настільки щільною, щоб по ньому могла їздити гусенична техніка. Проект передбачає, що тваринні рештки мають бути засипані рівними шарами, що пересипані вапном. Верхній шар – затягнутий плівкою», – зазначив Ігор Муравський.

Він додав, що під час рекультивації також має бути облаштована система дегазації та відвід інфільтрату. Територія котловану буде огороджена. Контроль за захороненням покладається на Держпромспоживслужбу.

Під час обговорення проекту мешканці протокольно зобов’язали Департамент екології і природних ресурсів Львівської ОДА захоронити також і рештки так званого “кагатування”, що знаходяться на території Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод».

Аргументація полягала у тому, що продукти розпаду цих решткок, потрапляючи у грунт, забруднюють водоносні системи і отруюють криниці села Волі-Висоцької і міста Жовкви.

Вартість проекту рекультивації становить 20 мільйонів гривень. Муравський резюмував, що ця сума водночас є прямим доказом розміру матеріальних збитків, завданих довкіллю попереднім керівництвом Жовківської філії ДП «Укрветсанзавод».

Раніше Жовківський костомельний завод не утилізовував тваринні рештки, а просто закопував їх у землю. Перед цим туші свиней, які могли бути інфікованими, гнили просто на території заводу.

galinfo.com.ua/