На Миколаївщині через АЧС запровадили карантин
Liquid emulsion/Flickr

На Миколаївщині через АЧС запровадили карантин

Через загибель хворих на АЧС свиней, у селі Василівка Миколаївської області запровадили карантин терміном на 40 діб. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу поліції.

Власник заражених АЧС свиней самостійно звернувся до чергової частини поліції і повідомив про загибель тварин. Після того, як діагноз АЧС було підтверджено лабораторним шляхом, спеціалісти Держпродспоживслужби знищили усе поголів’я свиней у домоволодінні.

«Від учора при Березанській райдержадміністрації створено Державну надзвичайну протиепізоотичну комісію, яка затвердила плани з ліквідації АЧС, визначила межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду. Зокрема, визнано епізоотичним осередком трикілометрову зону навколо домогосподарства у с. Василівка у його адміністративних межах та встановлено карантин терміном на 40 діб», — додали в поліції.

Наразі розпочато кримінальне провадження.

За даними Асоціації свинарів, заражені АЧС свині подорожують Україною. Можливо, це тому, що в країні не працює система ідентифікації поголів’я і контроль за переміщенням тварин.

Відомо, що з 2016 року в Україні тільки офіційно було утилізовано 77 838 голів свиней, а збитки від епідемії АЧС перевищують 1 млрд грн.