На Миколаївщині підприємці виловлювали та продавали рибу, занесену до Червоної книги
npu.gov.ua

На Миколаївщині підприємці виловлювали та продавали рибу, занесену до Червоної книги

На території Миколаївської області поліція спільно з працівниками обласного управління захисту економіки викрила підприємство, що займалося виловом риби, яку занесено до Червоної книги України. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Нацполіції.

Виявилося, що зловмисники виловлювали осетра, білугу, севрюгу, камбалу, прикриваючись промисловим виловом риби.

Поліція встановила причетних до злочину осіб, місця вилову, а також схему реалізації вилову та використовувані методи конспірації та прикриття.

Так, керівникові підприємства вдалося налагодити мережу збуту риби в населених пунктах Миколаївщини та Одещини. Зазначається, що обачливі порушники закону продавали товар лише «перевіреним покупцям».

Правоохоронці обшукали місце проживання фігуранта справи та його плавзасоби. Під час обшуків вилучено рибацькі сітки та рибу, зокрема осетра, білугу, севрюгу, камбалу, катрана та ін. Окремі види важили до 20-ти кілограмів.

npu.gov.ua

«Крім того, було вилучено понад 57 тисяч доларів США та 25 тисяч гривень, чорнові записи, де відображено кількість реалізованих водних живих біоресурсів, а також незареєстровану зброю та набої різного калібру», — повідомили в Департаменті захисту економіки НПУ.

Суму завданих державі збитків встановлять під час досудового розслідування.  Поліція також буде перевіряти можливу причетність співробітників контролюючих органів до виявленого злочину.

Нагадаємо, на річці Дунай браконьєри виловили 2,5-метрову білугу, яка занесена до Червоної книги.