На Одещині зафіксовано випадок сибірки

На Одещині зафіксовано випадок сибірки

В однієї людини з п’яти, госпіталізованих зі специфічними симптомами захворювання шкіри на Одещині, підтвердилося захворювання на сибірську виразку. Вогнище локалізовано, небезпеки розповсюдження інфекції немає. Про це повідомляє прес-служба МОЗ.

П’ятьох осіб, які брали участь у забитті худоби в селі Міняйлівка Одеської області, було госпіталізовано зі специфічними симптомами захворювання шкіри.

«За результатами лабораторних досліджень, проведених референс-лабораторією Центру громадського здоров’я МОЗ України, в одного хворого підтверджено захворювання на сибірку (шкірна форма, що лікується антибіотиками і не становить такої небезпеки, як легенева форма)», — повідомляють в МОЗ.

Крім того, отримано позитивний результат дослідження м’яса забитої тварини та ґрунту в дворі, де було забито хвору тварину.

«Захворювання локалізовано в межах одного села — із 30 вересня 2018 року введено карантин. Медики обстежують людей, які контактували з хворими тваринами чи вживали м’ясо забитої худоби», – йдеться у повідомленні МОЗ.

Медики спостерігатимуть за станом здоров’я жителів села упродовж 15 днів. Особам, які мали ризик зараження збудником сибірки, призначається термінова профілактика антибіотиками і за ними здійснюється медичне спостереження.

Сибірка — це гостра інфекційна хвороба, збудником якої є спороутворююча бактерія Bacillus anthracis.

Спори бактерій сибірки можуть залишатися в латентному стані в грунті протягом тривалих періодів часу і активуватися, коли поверхня грунту порушується, наприклад, у результаті повені, зливи або зсувів. Захворювання, як правило, з’являється знову, коли спори згодом потрапляють в шлунок тварини з травою на пасовищах.

Випадки сибірки, що були зареєсторовані в Україні в попередні роки:

  • 2003 рік – Харківська область – 1 випадок;
  • 2004 рік – Чернівецька область – 3 випадки;
  • 2008 рік – Миколаївська область – 1 випадок;
  • 2012 рік – Черкаська область – 1 випадок.