На Одещині запустять сільський проект телемедицини в тестовому режимі
oda.odessa.gov.ua

На Одещині запустять сільський проект телемедицини в тестовому режимі

В Одеській області, на базі приймально-діагностичного відділення Окнянської районної лікарні, запускають сільський проект телемедицини. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний портал Одеської області.

Про тестування проекту заявив голова Одеської ОДА Максим Степанов під час зустрічі з представниками відділу охорони здоров’я Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

За словами Степанова, через 2-3 тижні проект буде представлено на широкий загал.

«Кожен працівник фельдшерського пункту має валізу для первинної діагностики: в неї входять електрокардіограф, глюкометр, ендоскоп для відеопередач, спірограф та інші діагностичні апарати. Все це приладдя підключено до планшета, який одразу передає дані спеціалістам райлікарні», — зазначив посадовець.

oda.odessa.gov.ua

Нововведення дозволить отримувати рекомендації спеціалістів в онлайн-режимі. Після огляду пацієнта фельдшер передаватиме дані до телемедичного центру. Протягом 10-15 хвилин він отримає зворотну відповідь від сімейного лікаря або від спеціаліста райлікарні. Крім того, до вирішення проблеми зможуть долучитися й лікарі обласної лікарні.

«Місцевий мешканець традиційно прийшов до фельдшера зі скаргою на біль у серці. Раніше, у типовій ситуації, фельдшер відправляв такого пацієнта до райлікарні. Однак у рамках цього проекту, який реалізують на базі приймально-діагностичних відділень райлікарні, хворий отримав попередній діагноз протягом 15 хвилин», — пояснив Степанов.

Він також додав, що згодом для амбулаторії придбають авто задля того, щоб лікар міг пересуватися по селу. Голова ОДА вважає, що проект дозволить скоротити кількість звернень до швидкої допомоги та до лікарень.

Нагадаємо, 14 листопада Верховна Рада схвалила закон про доступність сільської медицини, що визначає запровадження методів телемедицини та телеметрії у селах.