На першому енергоблоці Хмельницької АЕС встановлять сучасну систему діагностики
energoatom.kiev.ua

На першому енергоблоці Хмельницької АЕС встановлять сучасну систему діагностики

Під час планового капремонту на енергоблоці №1 Хмельницької АЕС буде запроваджено комплексну систему діагностики нового покоління. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу ДП НАЕК «Енергоатом».

Зазначається, що комплекс діагностики складається з ряду сучасних локальних систем. Зокрема, до нього входять: віброконтроль та діагностика головних циркуляційних насосів, діагностика залишкового ресурсу, внутрішньореакторна шумова діагностика, виявлення вільних та слабо закріплених предметів.

Також система складається з обладнання, яке контролює просочування теплоносія першого контуру у складі двох автономних підсистем, акустику, вологість та переміщення трубопроводів 1-го контуру.

Роботи зі встановлення комплексної системи діагностики проводяться поетапно.

«Реконструкція і модернізація першого енергоблока проходить згідно із графіком впровадження «Комплексної (зведеної) програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС», — йдеться у повідомленні.

За словами Сергія Костіна — інженера виробничого об’єднання ПрАТ «Сєвєродонецьке науково-виробниче об’єднання «Імпульс», що супроводжує монтаж обладнання, нова система стане запорукою успішного одержання дозволу на продовження терміну експлуатації енергоблока №1.

Очікується, що модернізація енергоблока підвищить безпеку експлуатації, забезпечить безперебійний контроль за технічним станом основного обладнання реакторної установки, дозволить своєчасно реагувати на аномалії та дефекти в роботі.

«Аналогічна система (КСД) з 2009 року експлуатується на енергоблоці №2 ХАЕС», — зазначили у ДП НАЕК «Енергоатом».

Нагадаємо, що у ніч з 6 на 7 листопада енергоблок №1 ХАЕС від’єднали від мережі для проведення планового капремонту.