На Полтавщині викрили конвертаційний центр з обігом понад 70 млн гривень

У Полтавській області правоохоронці припинили діяльність конвертцентру. Як повідомили на сайті ГУ ДФС у Полтавській області, загальний обсяг проконвертованих коштів склав понад 70 млн гривень.

Злочинці допомагали підприємствам штучно формувати податковий кредит з ПДВ та витрати з податку на прибуток. Безготівкові кошти переводили у готівку в обхід закону.

Для прикриття було створено кілька фірм, куди підприємства перераховували безготівкові кошти за неіснуючу поставку товарів та виконання робіт. Далі отримані гроші повертали клієнтам за мінусом «преміальних» у сумі 10-12%. Крім того, у бухгалтерському та податковому обліку підконтрольних транзитних і фіктивних підприємств відображалася зміна номенклатури товару.

За результатами 14-ти обшуків, проведених в офісах, авто та житлі зловмисників, було вилучено оригінали та копії первинних фінансово-господарських документів, чорнові записи, мобільні телефони, оргтехніку, носії інформації, стартові пакети та 18 СІМ-карт операторів мобільного зв’язку. Також знайдено 12 банківських карток, 5 печаток фіктивних СГД, національну та іноземну валюту на загальну суму 28 тисяч гривен та автотранспорт, яким перевозили готівку.