На Порошенка подали до суду через звернення по Томос

На Порошенка подали до суду через звернення по Томос

Громадська організація «Неурядова організація верховенство права» позивається до президента щодо звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання автокефалії Православній церкві в Україні. Позов розгляне Окружний адміністративний суд міста Києва, повідомляє прес-служба суду.

Підготовче засідання призначено на 13 листопада.

Позивач просить суд встановити відсутність компетенції (повноважень) глави держави  втручатися у діяльність церкви та релігійних організацій, зокрема, шляхом підписання та направлення звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, яке в подальшому було підтримано Верховною Радою України відповідною постановою.

У Порошенка вже відреагували на позов до суду через звернення про Томос. Речник Петра Порошенка Святослав Цеголко на сторінці у Facebook вказав, що боротьба за Томос про автокефалію відповідає національним інтересам і є питанням національної безпеки.

«Бачу, що Росія не може змиритися з правом українців на власну Церкву. Вже й позови до суду з’явилися. У зв’язку з цим хочемо заявити: боротьба за Томос про автокефалію відповідає національним інтересам і є питанням національної безпеки. У такій ситуації це не право, а обов’язок президента діяти», — написав Цеголко.

Як зазначає Цеголко, «бездіяльність була би справжнім злочином, за який варто і треба було би судити».

Громадська організація «Неурядова організація Верховенство права», яка подала позов проти Порошенка через томос, пов’язана з представниками колишньої влади та оточенням екс-президента Віктора Януковича.

Як ми повідомляли раніше, в Україну прибули Екзархи Вселенського патріархату, а процес надання Українській православній церкві автокефалії «вже почався».

Довідка:

Томос про автокефалію — декрет, послання у деяких важливих питаннях церковного устрою, в тому числі офіційного проголошення автономії в управлінні або автокефалії. Шляхом надання Томосу деякій частині «материнської» (кіріархальної) церкви офіційно проголошується автономія в управлінні або автокефалія.