На Софійській площі відкрили головну ялинку України
president.gov.ua

На Софійській площі відкрили головну ялинку України

19 грудня, в День Святого Миколая, на Софійській площі Києва урочисто запалили вогні на головній ялинці країни. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт мера столиці Віталія Кличка, який взяв участь у церемонії.

Участь в запалюванні святкових вогнів також взяли перша леді України Марина Порошенко та міністр культури України Євген Нищук.

Кличко привітав українців зі святами, що наближаються, та побажав миру, здоров’я, наснаги й успіхів.

Він зазначив, що цьогоріч головну ялинку прикрасили 500-ми ліхтариками та неоновими гірляндами загальною довжиною в 3,5 км. Ще 33 км гірлянд пішло на інсталяцію «зоряне небо». За його словами, уперше ліхтарики на ялинці підсвічуються.

klichko.org

«Щодня колір гірлянд змінюватиметься, а в новорічну ніч ялинка засяє різними кольорами», — сказав мер.

Він зазначив, що ялинку до Києва привезли з Івано-Франківщини. Дереву 91 рік, а його висота становить 29 метрів

Дружина Президента України також привітала громадян з початком різдвяних та новорічних свят. Вона прийшла на урочистість з дітьми Олександрою, Євгенією та Михайлом.

president.gov.ua

Зимові святкування у Києві будуть проходити під гаслом «НеоРік на Софії». Локації зимового містечка працюватимуть з 16 грудня по 14 січня.

«У сквері біля Володимирського проїзду вперше в Україні пройде Фестиваль Ілюмінацій. Тут встановлено 38 арт-об’єктів, які привезли з різних країн: Франції, Греції, Польщі та України. Також створені арт-об’єкти за мотивами творчості Марії Примаченко», — йдеться на сайті мера Києва.

На Михайлівській площі функціонуватиме резиденція Святого Миколая, колесо огляду, київська карусель та велика тюбінгова гірка.