На Тернопільщині відкрили оновлений Центр політравми
uozter.gov.ua

На Тернопільщині відкрили оновлений Центр політравми

Оновлений Центр політравми відкрили на базі Тернопільської університетської лікарні. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

«Тепер тут надаватимуть допомогу за міжнародними стандартами. Повністю реорганізували приймальне відділення, до якого входять відділення інтенсивної терапії для хворих з політравмою, операційний блок для виконання невідкладних маніпуляцій та хірургічних втручань при черепно-мозковій травмі, травмі грудної клітки, травмі органів черевної порожнини та скелетній травмі», — йдеться в повідомленні.

Також запрацювало відділення ортопедичного стаціонару з операційним блоком на чотири операційних, укомплектованих найсучаснішим обладнанням, що дає можливість виконувати високотехнологічні хірургічні втручання у пацієнтів з переломами кісток тазу, хребта та кінцівок.

Крім того, у Центрі відкрили підрозділ реабілітації, що займається реабілітацією пацієнтів з перших днів після травми до повного відновлення функції. У структуру Центру політравми входить і відділення стаціонару торакальної хірургії, нейрохірургії, абдомінальної та судинної хірургії.

“Тут є все належне обладнання, але головне — підготовка людей, які будуть рятувати пацієнтів. Адже багато з медиків, які працюють у цій лікарні, пройшли курси підтримки життя під час травми. Така допомога має надаватися комплексно та системно. Важливо тепер сконцентруватися й на наданні допомоги на догоспітальному рівні, бо 75% пацієнтів помирають ще до того, як потрапити в лікарню”, — сказала на відкритті відділення в.о. Міністра охорони здоров’я доктор Уляна Супрун.

За її словами, у Тернопільській області медична галузь розвивається дуже інтенсивно. Саме тут нещодавно відкрили диспетчерський центр, розвивається агіографічний цент, операційні з новітнім обладнанням і вже є Центр полівтравми.

За даними статистики Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щоденно внаслідок травми гине близько 16 тисяч осіб, щорічно – 300 тисяч працездатних людей, а 7-8 млн. стає інвалідами.

Зазначається. що частота політравм в останні роки складає 5,5 – 35 % серед всіх травмованих. Летальність при політравмі складає 12,2 – 63,4 %, з них в перші 24 – 48 годин помирає 65,1 – 70,0 % , потерпілих з них 35,0% в перші хвилини від моменту травми.

Травматизм займає 3-тє місце серед причин смертності після онкологічних та серцево-судинних захворювань.

Як повідомляв Main.in.ua раніше, для Вінницьких медичних закладів придбали томограф, реанімобіль і бронхоскоп. Крім того, на Вінниччині презентували програму для оперативно-диспетчерської служби, що забезпечує оперативне управління бригадами.

Нагадаємо, що нещодавно на Тернопільщині відкрили сільську шкільну обсерваторію.