На українських дорогах побудують екодуки для диких тварин
uk.wikipedia.org

На українських дорогах побудують екодуки для диких тварин

Над створенням спеціальних мостів, які дозволять тваринам безпечно перетинати автомобільні дороги, почали працювати екологи проекту Transgreen. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на WWF в Україні

Зазначається, що проект Transgreen фінансується коштами фондів ЄС за допомогою проекту Interreg — Дунайської транснаціональної програми для підтримки дружніх до довкілля та безпечних транспортних систем.

Основне завдання проекту — створити безперешкодні екологічні коридори, які забезпечуватимуть вільне пересування великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) та деяких травоїдних тварин.

«Практичні заходи при плануванні, будівництві, управлінні та моніторингу великих інфраструктурних об’єктів будуть сфокусовані на чотирьох пілотних об’єктах, а саме: плануванні автошляхів Міклош (Угорщина) – Кошіце (Словаччина) – Ужгород (Україна), Тіргу Муреш – Ясі (Румунія), автошляху Бескиди (Чехія – Словаччина) тощо», — зазначається в повідомленні.

Вперше екодуки створили у Франції в 1950-х роках. З того часу подібні структури також поширилися в Голландії, Швейцарії, Німеччині.

Зокрема, в Нідерландах є понад 600 таких мостів і тунелів, включаючи найдовший у світі екодук довжиною 800 метрів.