На вулицях Дніпра з'явилось понад 18 тисяч LED-світильників
flickr.com/marcofieber

На вулицях Дніпра з’явилось понад 18 тисяч LED-світильників

У Дніпрі, переважно в приватному секторі, встановили 18,5 тисяч одиниць LED-освітлення. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Національний промисловий портал.

Директор КП “Міськсвітло” Дмитро Костогриз розповів, що на сьогодні відновлено енергоощадне освітлення на 628 міських вулицях. До кінця цього року планують забезпечити освітленням ще 86 вулиць. Вартість одного світильника становить 6 тисяч гривень.

За словами Костогриза, усі світильники занесено на інтерактивну карту Дніпра в диспетчерській “Міськсвітла”. Це дозволяє відстежувати їх роботу та оперативно реагувати на ламання.

Дмитро Костогриз зазначив, що завдяки світлодіодам освітленість вулиць становить 94% від денної.

“Орієнтовний термін служби LED-освітлення становить 7-10 років, а гарантований безаварійний період роботи – 4-5 років, при цьому кожен LED-світильник, у порівнянні з натрієвим, за рахунок меншого електроспоживання економить 860 гривень у рік”, — додав директор комунального підприємства.

Заступник міського голови Михайло Лисенко зазначив, що на всіх реконструйованих вулицях Дніпра будуть встановлюватися лише LED-світильники. Найбільш небезпечні пішохідні переходи хочуть оснастити світильниками на сонячних панелях.

Дмитро Костогриз пояснив, що акумулятор світильника вдень заряджатиметься від сонячної панелі. Цього заряду вистачить на освітлення переходу у нічний період доби

«Сьогодні у Дніпрі вже встановлено 72 світильники на сонячних панелей – у 2018 році ми плануємо продовжити встановлювати їх у місцях, які визначить міськрада», — додав він.