На Закарпатті призупинили будівництво нових автотрас

Будівництво нових автотрас на Закарпатті призупинили. Ситуацію пояснюють неможливістю завезти в область матеріали для виробництва асфальту. Про це повідомляють podrobnosti.ua.

Спершу роботи проводили швидкими темпами: кілометр дороги у Мукачівському районі проклали всього за шість годин. Однак роботи було зупинено, через відсутність асфальту. Досі його привозили вантажними потягами з інших областей. Закуповувати асфальт з інших країн не можна, оскільки це коштуватиме дорожче, ніж передбачено тендером. У румунській фірмі, яка виграла тендер на будівництво дороги, занепокоєні такою ситуацією.

«Ми можемо укладати кожен день півтора кілометра дороги. Але немає асфальту, таке в нашій практиці вперше, навіть не думали, що зіткнемося з такою проблемою», -заявив директор будівельної фірми Артан Муратай.

За словами губернатора області Геннадія Москаля, поставки асфальту припинилися, тому що «Укрзалізниця» не надала для цього потрібного кількість вагонів.

«Чомусь вагони перейшли з державної власності в приватну. Сьогодні жоден вантажний поїзд, крім експортно-імпортних, не їздить. Потяги стоять сформовані, а везти нікому «, — зазначив голова Закарпатської ОДА.

В облдержадміністрації обіцяють, що поставки асфальту незабаром відновлять.

В «Укрзалізниці» визнають: половина вагонів справді у приватній власності і їх використовують для імпорту-експорту товарів. Решта, а це близько 32 тисяч вагонів або застаріли і непридатні для перевезень,  або транспортують вугілля за держзамовленням.

За планом, 16 кілометрів нової дороги мають з’єднають три райони Закарпаття — Мукачівський, Свалявський та Перечинський. Там мають проходити нові туристичні маршрути.