На Закарпатті в одному з районів навчальні заклади закрили на карантин через поширення кору

З 22 січня усі дитячі навчальні заклади у Тячівському районі (на Закарпатті) на два тижні закрили на карантин через поширення кору. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на сайт голови Закарпатської облдержадміністрації Геннадія Москаля.

«Із понеділка (22.01) дитячі навчальні заклади Тячівського району (загальноосвітні школи, дитсадки, школи мистецтв) закриваються на два тижні на карантин. Відповідне розпорядження прийнято головою Тячівської райдержадміністрації у зв’язку з різким збільшенням захворюваності на кір» — йдеть у повідомленні.

Навчальні заклади не працюватимуть до 5 лютого включно. За словами Москаля, кір також швидко поширюється в Ужгородському та Хустському районах Закарпаття.

За даними ОДА, станом на 19 січня в області зареєстрували 299 випадків захворювання на кір, «і щодня продовжують реєструвати нові». Головною причиною захворюваності називають несвоєчасне щеплення. 78% хворих – це особи до 17 років.

«Найбільша біда, що область не отримує вакцину й далі. Протягом минулого року Міністерство охорони здоров’я дало нам менше третини від необхідної кількості вакцини, тому ми змушені були просити її, як гуманітарну допомогу, в Угорщини. Постійно звертаємося в МОЗ із проханнями виділити Закарпаттю вакцини, а на наші звернення не приходять навіть відписки», — заявив голова ОДА.

За його словами, на Закарпатті вже два тижні немає жодної вакцини від кору, а всі звернення обласної влади у МОЗ ігноруються.