На Закарпатті відновлять єдиний у Європі Музей лісу і сплаву
synevyr.org.ua

На Закарпатті відновлять єдиний у Європі Музей лісу і сплаву

Міністерство екології та природних ресурсів України виділило Закарпатській області 53,1 млн грн на відновлення Музею лісу і сплаву на Чорній ріці в Міжгірському районі. Про це повідомяє Main.in.ua із посиланням на прес-службі Закарпатської ОДА.

За словами голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, ця сума повністю покриває потреби у відновленні зазначеного об’єкта

«Тендер проведений ще минулого року, роботи почнуться, як тільки дозволять погодні умови. Крім того, до місця розташування Музею буде прокладена дорога з асфальтним покриттям. Сподіваємося, що відкриємо Музей в урочистій обстановці ще до кінця цього року», — зазначив Москаль.

Нагадаємо, що Музей лісу і сплаву в Міжгірському районі, який входить до Національного природного парку «Синевир», — єдиний у Європі та один із двох у світі. Наразі музей знаходиться в занедбаному стані й руйнується.

Під час катастрофічних паводків 1998 та 2001 років будівля зазнала значних пошкоджень, а у 2008 році обласна влада під керівництвом клану Балог всупереч закону віддала музей у комунальну власність з метою подальшої приватизації.

Проте місцеві мешканці та громадськість не дозволили приватизувати унікальний об’єкт. Згодом музей повернули на баланс Мінекології.

Музей лісу і сплаву заснований у 1995 році та розташований біля села Синевир на річці Озерянці, по якій колись сплавляли ліс, постачаючи його до Угорщини.

В середині XIX ст. у місці, де створено музей, було побудовано унікальну гідротехнічну споруду – клявзу — греблю з воротами для скидання води. Вона функціонувала до 1960 р. У середині 1990-х рр. споруду було відновлено, а на її основі створили музей.