На Закарпатті внаслідок прориву дамби затопило село
moskal.in.ua

На Закарпатті внаслідок прориву дамби затопило село

У Тячівському районі Закарпатської області річка Теребля прорвала близько 150 метрів дамби і затопила село Вонігово. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на сайт обласного глави Геннадія Москаля.

moskal.in.ua

Внаслідок прориву підтоплено понад два десятки житлових будинків, а також городи та господарські будівлі.

«Зараз частина річища Тереблі загальною довжиною три кілометри проходить по низинній частині села, а потім повертається назад у старе русло. Підтоплені городи та господарські будівлі, а також 22 житлові будинки Вонігова. Вода зайшла в підвали, погреби іноді в цокольні поверхи будинків, що збудовані в низовині, де колись проходило русло Тереблі», – повідомляє Москаль.

На місці працюють рятувальники, та представники органів державної влади.

moskal.in.ua

Зазначається, що потреби у відселенні людей поки немає.

Крім того, як повідомляє голова Закарпатської ОДА, у зв’язку з паводком була перекрита траса Мукачево – Рогатин.

За його словами, рівень води води в річці Латориця може досягнути історичного максимуму 2001 року.

«Підтоплено близько 150 метрів дорожнього покриття, автомобільний рух перекритий, об’їзд автотранспорту здійснюється через Іршаву – Довге – Липецьку Поляну та Хуст. У с.Вільхівка підтоплено близько 50 підвалів житлових будинків, однак, оскільки вода в Боржаві продовжує підніматися, під загрозою підтоплення ще близько сотні дворогосподарств» — зазначив Москаль.

З 15 грудня у місцях з найбільш складною ситуацією працюють пересувні насосні станції, для мінімізації подальших підтоплень рятувальники укріплюють дамби мішками з піском.

Загалом по області підтоплено понад тисячу гектарів сільгоспугідь, на відкачці води працюють 17 насосних станцій.