На Закарпатті знайшли німецьку бомбу часів Другої світової
zp.dsns.gov.ua

На Закарпатті знайшли німецьку бомбу часів Другої світової

На пляжі курортного містечка Степанівка Приазовського району Запорізької області місцеві жителі знайшли 55-кілограмову авіабомбу часів Другої світової війни. Авіабомбу знешкодили рятувальники. Про це повідомляє ГУ ДСНС України у Запорізькій області

12  квітня на березі моря в с. Степанівка Приазовського району місцевими мешканцями виявлено підозрілий предмети, схожий на вибухонебезпечний. Громадяни передали інформацію до Служби порятунку «101». Прибувши на місце події, спеціалісти ДСНС ідентифікували знахідку як авіабомбу SD-50 часів минулих війн.

Фахівці-піротехніки знешкодили виявлений ВНП в спеціально відведеному місці, з дотриманням техніки безпеки.

Як з’ясувалось вибухонебезпечний снаряд знаходився в кручі поблизу моря з часом його вимило водою та авіаційна бомба викотилась на берег.

Авіабомбу знайшли на пляжі

Фугасні бомби SC-50 — бомби, вагою 55,5 кг широко використовувалися німецькими ВПС під час Другої світової війни. В хвіст саме таких боєприпасів вмонтовували спецпристрої, що видавали при падінні гучний свист — для психологічного впливу на супротивника.

Крім того, на своєму сайті рятувальники нагадали про заходи безпеки при виявленні підозрілих предметів.

Ваші дії після виявлення підозрілого предмета:

  • припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;
  • в жодному випадку не рухати підозрілий предмет;
  • організувати охорону небезпечного місця;
  • не допускати сторонніх осіб, особливо дітей, до знахідки, доки не прибули спеціалісти;– ні в якому разі не пересувати, не нагрівати, не розбирати небезпечний предмет.