На Запорізькій АЕС ввели в дослідну експлуатацію комплекс з переробки радіоактивних відходів
npp.zp.ua

На Запорізькій АЕС ввели в дослідну експлуатацію комплекс з переробки радіоактивних відходів

Компанія «НАЕК «Енергоатом» спільно із Запорізькою АЕС виконали взяті на себе зобов’язання щодо введення комплексу з переробки радіоактивних відходів (РАВ). Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Запорізької АЕС.

Зазначений проект необхідний для приведення системи поводження з РАВ у відповідність до сучасних вимог, а також для забезпечення передачі РАВ на остаточне захоронення.

«Модернізація системи завершиться створенням повного циклу поводження з радіоактивними відходами», — йдеться у повідомленні.

За словами заступника начальника цеху дезактивації Сергія Пихтіна, попередні випробування КП РАВ в середині грудня підтвердили можливість введення комплексу в дослідну експлуатацію на імітаторах РАВ.

Під час підсумкової наради з приводу введення комплексу, яка відбулася 27-го грудня, технічний директор ДП «НАЕК «Енергоатом» Олександр Шавлаков назвав його запуск подією високої значимості.

npp.zp.ua

Він подякував за роботу колективу будівельників, монтажників, колективам підрядних організацій, які брали участь в будівництві об’єкту, проектувальникам, експлуатаційникам.

Учасники наради здійснили обхід приміщень комплексу та оглянули змонтоване обладнання.

Комплекс введено в дослідну експлуатацію відповідно до загальнодержавної програми поводження з РАВ.

На 2018 рік заплановано випробування комплексу на реальних РАВ з подальшим введенням в промислову експлуатацію.