НАБУ проводить обшуки у сина Авакова

Детективи Національного антикорупційного бюро прийшли з обшуками до сина глави Міністерства внутрішніх справ України Олександра Авакова. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Центр протидії корупції.

Зазначається, що обшуки ймовірно пов’язані із розслідуванням щодо рюкзаків, які МВС закупило наприкінці 2014 — на початку 2015 року.

НАБУ розслідує справу щодо закупівлі рюкзаків для МВС, в якій фігурував син голови МВС Арсена Авакова, від 15 березня 2016 року. Ця справа перебувала у військовій прокуратурі упродовж дев’яти місяців і за той час жоден фігурант справи не був допитаний.  Після чого НАБУ витребувало справу у прокуратури.

У лютому 2015-го року МВС закупило рюкзаки на 16,5 мільйона гривень. Одна з фірм, що виграла тендер, – маловідома компанія «Дніпровенд» у Дніпропетровську, мала відвантажити 5 тисяч одиниць товару.

У переможців тендеру було відсутнє необхідне обладнання, кваліфіковані працівники, наявність документального підтвердженого досвіду виконання аналогічних договорів, а закупівля була здійснена за завищеними цінами.

Згодом було виявлено, що купівлю рюкзаків здійснили через підприємства, підконтрольні Арсену Аваков

У справі рюкзаків Авакова було відкрито кримінальне провадження. З 2016 року ним займається НАБУ.

Навесні 2016 року НАБУ в рамках досудового розслідування отримало доступ до банківських рахунків компанії «Дніпровенд», яку пов’язують з Аваковим. Слідчі встановили, що посадові особи МВС за попередньою змовою  вчинили розтрату державних коштів при закупівлі 6000 рюкзаків, для потреб бійців на Донбасі.