НАБУ закликало президента не підписувати судову реформу

Національне антикорупційне бюро України закликало главу нашої держави не підписувати законопроект №6232 щодо змін до Господарського та Цивільного процесуальних кодексів та до Кодексу адміністративного судочинства. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт НАБУ.

У НАБУ переконані, що затвердження законопроекту призведе до колапсу в роботі НАБУ та інших органів досудового розслідування, що в наслідку паралізує систему українського правосуддя.

НАБУ також висловили занепокоєність, що 20-го листопада в прокуратури закінчаться повноваження щодо розслідування 3,5 тисяч кримінальних справ. Зазначена кількість розслідувань, що зареєстровані до 2015 року, відноситься до підслідності НАБУ.

«Передача такої кількості проваджень до НАБУ, в штаті якого працює близько 200 детективів, фактично зупинить усі поточні розслідування Бюро щодо топ-корупціонерів», — заявили в Антикорупційному Бюро.

Проект закону передбачає, що термін досудового розслідування буде рахуватися від дня внесення відомостей до реєстру досудових розслідувань. Після завершення строку слідчий повинен буде закрити справу, навіть якщо злочин залишиться не розкритим.

«Подібної норми немає в жодній цивілізованій країні. У практиці Європи та США чимало випадків, коли розслідування особливо складних злочинів тривали роками. Це при тому, що процес досудового розслідування у більшості країн Заходу є простішим, ніж в Україні», — заявили в НАБУ.

Порошенка закликають у жодному разі не підписувати проект закону №6232 у поточній редакції. У НАБУ вважають, що зміни до КПК мають бути допрацьовані після проведення відповідних консультацій з усіма суб’єктами кримінального процесу.