НАБУ заявляє про зрив спецоперації через втручання працівників СБУ та Генпрокуратури

Національне антикорупційне бюро заявило про незаконне втручання Генпрокуратури та Служби безпеки у спецоперацію з виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі України, яку проводило бюро спільно з Антикорупційною прокуратурою. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу НАБУ.

«29 листопада, під час документування одного з епізодів за участі першого заступника Голови Державної міграційної служби України (далі – ДМСУ), оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ незаконно затримали детектива Національного бюро, який працював під прикриттям. За інформацією НАБУ, йому інкримінують провокацію хабара», — зазначають у повідомленні.

У НАБУ переконані, що це була спланована диверсія щодо працівників Бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура, реалізована Службою безпеки та санкціонована Генеральним прокурором України.

Як стверджують у НАБУ, посадові особи СБУ розкрили інформації, яка стала їм відома у ході виконання службових обов’язків (а саме здійснення прослуховування телефонних номерів в рамках розслідувань НАБУ), одному з об’єктів негласних слідчих дій, звівши нанівець піврічну роботу детективів НАБУ. В бюро зазначають, що СБУ завербували цю особу для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників Національного бюро.

У відомстві спростовують інформацію, оприлюднену на сайті Державної міграційної служби України ввечері 29 листопада, про те, що «агент НАБУ» нібито протягом декількох місяців неодноразово пропонував першому заступнику ДМСУ «великі суми хабарів».

У НАБУ відзначили, що не мають права на автономне прослуховування, а можуть лише користуватися ресурсами СБУ за рішенням суду.

«За інформацією НАБУ, наразі плануються затримання та арешти ще трьох детективів Бюро під прикриттям, керівника другого підрозділу детективів, а також керівництва Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Крім того, з вечора 29 листопада на зв’язок не виходять 7 працівників НАБУ, які виконували оперативне завдання з документування епізоду за участі першого заступника голови ДМСУ. Їхнє місцеперебування наразі невідоме», — повідомили у прес-службі.

Також у відомстві заявили, що інформація на сайт Держміграційної служби, що агент НАБУ протягом декількох місяців неодноразово пропонував першому заступнику ДМСУ «великі суми хабарів», не відповідає дійсності.

«Відповідно до матеріалів кримінального провадження, посадовець ДМСУ сама неодноразово озвучувала вимогу щодо отримання «заохочення» у сумі 30 тисяч доларів США — спочатку за позитивне вирішення питання про надання іноземцю громадянства України, а згодом — за надання посвідки на тимчасове проживання на території України», — додають у бюро.

З початку спецоперації у квітні 2017 року НАБУ задокументувало ще чимало фактів незаконної діяльності організованого злочинного угруповання у складі нинішніх та колишніх працівників центрального апарату та територіальних підрозділів ДМСУ.

Директор Національного бюро та керівник САП планують сьогодні, 30 листопада, зустрітися з Генеральним прокурором України. НАБУ має підстави вважати, що Юрій Луценко, санкціонуючи дії своїх підлеглих та працівників СБУ щодо детективів НАБУ, не був повністю обізнаний з деталями спецоперації.