Набув чинності закон про автономізацію клінік

В Україні набули чинності зміни до законодавства щодо діяльності закладів охорони здоров’я, які ввели в правове поле поняття «медичної послуги». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Закон про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я, ухвалений Верховною Радою 6 квітня 2017 року, який називають «законом про автономізацію закладів охорони здоров’я», набув чинності 6 листопада», — йдеться у повідомленні.

Відповідно до закону державні та комунальні медичні заклади можуть змінити статус і стати неприбутковими підприємствами. Державні та комунальні клініки отримують можливість самостійно розпоряджатися своїми фінансами, мати управлінську та господарську автономність, зокрема залучати інвестиційні кошти.

Зазначається, що замовником послуги з медичного обслуговування населення можуть бути держава, органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи, зокрема пацієнт. Закон не означає введення платної медицини.

Він передбачає, що керівників медичних закладів обиратимуть за результатами конкурсу на кожні три-п’ять років.

Крім того, закон передбачає створення наглядових рад у медичних закладах.

Як повідомлялося,  19 жовтня 2017 року Верховна Рада підтримала медичну реформу, зокрема законопроект про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів (№6327). Цей проект закону дає старт  змінам у системі фінансування медичних послуг.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, МОЗ України готує нормативні акти для реалізації законів про медреформу (про державні фінансові гарантії надання медичних послуг і лікарських засобів) і про автономізацію клінік.