Набув чинності закон про мовні квоти на українському телебаченні
Willem van de Kerkhof/ flickr

Набув чинності закон про мовні квоти на українському телебаченні

Сьогодні, 13 жовтня, в Україні почав діяти закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо мови аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації», який накладає на канали українського телебачення мовні квоти. Про це повідомляє Укрінформ.

Передачі, фільми та новини на загальнонаціональних каналах повинні вестися державною мовою. При цьому період українського мовлення повинен складати не менше 75% загальної тривалості ефіру у кожному із проміжків часу між 07:00 та 18:00, а також між 18:00 та 22:00. Для каналів місцевого значення вищевказана вимога становить 50%.

Передачі та фільми, які було виготовлено до 1-го серпня 1991 року, під квоти на будуть потрапляти. Їх включать в українську квоту після застосування українських субтитрів.

У разі невиконання квот телеканали будуть штрафувати. Сума штрафу становитиме 5% від загального ліцензійного збору цього каналу.

Депутати проголосували за прийняття закону 23 травня 2017 року, а 9 червня документ був підписаний президентом України. 13 червня його опублікували в офіційному виданні Верховної Ради «Голос України». Як і передбачалося, закон набирає чинності рівно через чотири місяці від дня опублікування.