Надія на гарячу воду є: Київрада прийняла рішення про прийняття боргів "Київенерго" за газ
narodna-pravda.te.ua

Надія на гарячу воду є: Київрада прийняла рішення про прийняття боргів «Київенерго» за газ

Київська міська рада прийняла рішення про прийняття КП «Київтеплоенерго» боргів компанії «Київенерго» за газ перед НАК «Нафтогаз України» за умови, якщо «Київенерго» передасть КП джерела для компенсації боргу. Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна».

За відповідне рішення проголосувало 76 депутатів.

«Цей крок дасть можливість повернути гарячу воду киянам, а комунальним службам — виконати роботи, щоб не допустити зриву опалювального сезону. Сьогодні ми говоримо про відповідальність за борг, який має джерела для компенсації, а також про списання всіх штрафів», — розповів мер столиці Віталій Кличко.

КП «Київтеплоенерго» зможе погасити борг частково за рахунок субвенції від держави (зобов’язання держави перед «Київенерго» за різницю в тарифах), а основну суму — за рахунок передачі комунальному підприємству кредиторської заборгованості (боргів споживачів перед «Київенерго»).

Основна умова прийняття заборгованості, яка виникла внаслідок господарської діяльності «Київенерго», — передача джерел погашення заборгованості.

Крім того зазначається, що КП «Київтеплоенерго» не є правонаступником штрафів, нарахованих на борги «Київенерго».

Створене КП «Київтеплоенерго» стало надавачем послуг гарячої води і теплопостачання замість «Київенерго» після завершення дії договору використання цілісного енергетичного комплексу між останнім та Києвом. Проте «Нафтогаз» відмовився постачати газ КП «Київтеплоенерго» через заборгованість «Київенерго» майже на 5 мільярдів гривень.