Нафтогаз повністю виплатив кредит ЄБРР на суму 300 млн доларів
naftogaz.com

Нафтогаз повністю виплатив кредит ЄБРР на суму 300 млн доларів

НАК «Нафтогаз України» погасив кредитну лінію Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР) на 300 млн доларів, повністю виконавши свої зобов’язання в рамках укладеного в жовтні 2015 року угоди. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу компанії.

НАК використовував кошти кредитної револьверної лінії ЄБРР для закупівлі природного газу, необхідного для забезпечення потреб українських споживачів упродовж опалювальних сезонів 2015-2018 років.

Загалом у рамках кредитної угоди за процедурами закупівель ЄБРР на західному кордоні України було закуплено 5,3 млрд куб. м газу.

У компа нагадали, що однією з умов надання кредиту ЄБРР була реалізація Кабінетом Міністрів України плану дій щодо реформи корпоративного управління в «Нафтогазі». У грудні 2017 року уряд призначив новий склад наглядової ради НАК. Проте узгоджені документи, які надають наглядовій раді повноваження відповідно до стандартів ОЕСР, досі не введені в дію.

За даними НАК, восени 2017 року уряд не звернувся до ЄБРР щодо продовження дії поточної угоди.

Як повідомляє «Інтерфакс-Україна», раніше керівний директор ЄБРР в країнах Східної Європи і Кавказу Франсіс Маліж заявляв, що можливість відкриття нової подібної кредитної лінії залежить від відносин НАК з урядом України і подальшого прогресу в сфері корпоративного управління.

Він зазначив, що одного тільки формування наглядової ради з більшістю незалежних членів недостатньо, як недостатньо і правильних дій самого «Нафтогазу» в сфері корпоративного управління.

«Нафтогаз України» об’єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни. Холдинг є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території країни.