«Нафтогаз» закупить у Росії до 5 млрд кубометрів газу

Цьогоріч «Нафтогаз України» закупить близько 4-5 млрд кубометрів газу у Росії та продовжить імпорт з європейського напрямку. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Укрінформ».

Голова правління НАК «Нафтогаз України» Андрій Коболєв заявив, що Україна купуватиме російський газ за «привабливою ціною».

«Ми як «Нафтогаз» плануємо імпортувати з двох напрямків. Ціна, яку зараз зобов’язаний встановити Газпром, є дуже привабливою. Цим економічним бенефітом треба користуватися», — зазначив він.

Він пояснив, що з 2018 року «Нафтогаз» має купувати 4-5 млрд кубометрів газу у російського «Газпрому».

Дату відновлення поставок у «Газпрому» Коболєв не назвав. Зазначимо, що з кінця 2015 року «Нафтогаз України» не постачав газ з Росії.

Відповідно до рішення Стокгольмського арбітражу Україна зобов’язана відновити постачання мінімальних обсягів газу з Росії відповідно до положення контракту «бери або плати».

Нагадаємо, 22 грудня «Нафтогаз України» заявив, що виграв арбітраж проти російського Газпрому. Також у Нафтогазі пояснили, що рішення Стокгольмського арбітражу означає, що українська компанія не повинна платити за газ, поставлений Газпромом на окупований Донбас.

Водночас, у російському Газпромі повідомили, що суд зобов’язав Нафтогаз виплатити $2 млрд за спожитий газ.

Нафтогаз судиться з Газпромом з 2014 року щодо 2 великих питань- ціни на російський природний газ і транзит газу.

З обох питань Газпром подавав зустрічні позови до України. Сукупна сума позовних вимог НАК Нафтогаз України до Газпрому становить понад 42,5 мільярди доларів, зустрічних вимог «Газпрому» — 47,1 мільярдів доларів.