Найпотужніша в Україні дахова сонячна електростанція запрацювала на Львівщині
flickr.com/allagashbrewing

Найпотужніша в Україні дахова сонячна електростанція запрацювала на Львівщині

У місті Борислав на Львівщині відкрили найпотужнішу в Україні дахову сонячну електростанцію. Про це повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

Електростанція оснащена сонячними модулями та інвекторами китайського та німецького виробництва. Вона складається із двох частин, наземної та дахової. Потужність наземної частини складає 326,12 кВт, а дахової — 1,114 МВт, що робить її найпотужнішою з усіх, які на даний час є в Україні. Планується, що загальна річна генерація електроенергії складатиме приблизно 1,4 млн кВт/год.

Новостворену станцію урочисто запустили представники керівництва області та міста. Також були присутні представники депутатського корпусу та власник підприємства, яке займалося спорудженням об’єкту.

«Якщо говорити глобально, то сонячна електростанція – це енергетична незалежність держави. Якщо ж говорити інтересами області – то це і додаткові робочі місця, і виробничі потужності», — зазначив під час відкриття станції голова Львівської ОДА Олег Синютка, додавши: «І звичайно, це сучасні модерні технології, з яких найприємніше те, що тут у Бориславі є найбільша сонячна дахова електростанція, і ми направду цим гордимося».

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що на Житомирщині виділено землю під будівництво сонячної електростанції потужністю в 10 МВт.