Наприкінці зими українцям загрожують епідемії кору та дифтерії
Еспресо.TV

Наприкінці зими українцям загрожують епідемії кору та дифтерії

У зв’язку із загрозою епідемії Грипу в українських школах вводять режим карантину. Однак грип та ГРВІ потягнули за собою спалахи інших хвороб — кіру та дифтерії. На даний момент в Україні обмежена кількість як вакцин проти кіру, так і проти дифтерії.

Як повідомляє УНІАН, лікарі підкреслюють, що епідемія грипу не ходить одна — на неї накладається спалах кору. За 5-ть тижнів з початку року на кір в Україні захворіли 3,5 тис. чоловік.

«Вісім смертей, зафіксованих у цьому році в Одеській області, говорять про те, що в країні катастрофа. Не можна в XXI столітті вмирати вже від кору», — зазначила заслужений лікар України, політик Ольга Богомолець. За твердженнями Ольги, кір не є найстрашнішою загрозою, адже Україна може зіткнутися зі спалахом дифтерії.

За словами Ольги Богомолець, у випадку дифтерії смертність буде на 50% більше — помирати може кожен другий хворий на дифтерію. Натомість, знімальна група спец. проекту «Гроші» провела дослідження, у якому виявилося, що більшість аптек не має вакцин.

Редакція Main.in.ua радить уникати великих скупчень людей, мінімізувати поїздки громадським транспортом та користуватися захисними пов’язками. Якщо ви або ваші близькі мають підвищену температуру, біль у горлі або висипання — терміново зверніться до лікаря.