Нацбанк випустив монету із зображенням українського паралімпійця
facebook.com/NationalBankOfUkraine

Нацбанк випустив монету із зображенням українського паралімпійця

Національний банк України та Нацкомітет спорту інвалідів України представили нову пам’ятну монету “XV літні Паралімпійські ігри. Ріо-де-Жанейро”. Прототипом зображення на монеті став чемпіон Паралімпійських ігор-2016 із настільного тенісу Віктор Дідух. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт НБУ.

В. о. голови НБУ Яків Смолій наголосив, що випуск монети присвячений тріумфальній перемозі українських паралімпійців на XV літніх Паралімпійських іграх 2016 року.

«Як відомо, на минулорічних Паралімпійських іграх у місті Ріо-де-Жанейро нашу державу представляли 170 спортсменів. І ці сильні та мужні люди продемонстрували найвищий результат в історії становлення та розвитку паралімпійського руху в Україні: вони вибороли рекордні 117 медалей у 15 видах спорту, встановили 109 рекордів у трьох видах спорту (плаванні, легкій атлетиці й пауерліфтингу) та посіли третю сходинку в загальному медальному заліку Паралімпіадиˮ, — зазначив він.

На презентації монети був присутній Віктор Дідух. Він сказав, що для нього є великою честю представляти всю паралімпійську збірну команду України на монеті.

bank.gov.ua

Монета виготовлена з нейзильберу. На її лицьовій стороні розміщено логотип Національного паралімпійського комітету України та стилізовану медаль Паралімпійських ігор з написами «ЗОЛОТО 41 / СРІБЛО 37 / БРОНЗА 39».

На реверсі, зворотній стороні, зображено паралімпійця з тенісною ракетною в руці.

Над створенням ескізів монет працювали художники Володимир Атаманчук, Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук та скульптори Володимир Атаманчук та Анатолій Демяненко.