Нацбанк випустив пам'ятну монету «50 років Світовому конгресу українців»
flickr.com/National Bank Of Ukraine

Нацбанк випустив пам’ятну монету «50 років Світовому конгресу українців»

З 26-го грудня в обіг вводиться нова пам’ятна 5-гривнева монета, яка присвячена діяльності Світового конгресу українців, що впродовж 50 років представляє інтереси мільйонів українських громадян у світі. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт НБУ.

Монету «50 років Світовому конгресу українців» виготовлено із нейзильберу. Вона виходить тиражем 35 000 штук.

На лицьовій стороні монети (аверсі) на фоні моделі Землі зображено декоративне дерево, стилізоване під вишивку, а також малий Державний Герб України, напис півколом «Україна», номінал, рік карбування та логотип Нацбанку.

bank.gov.ua

На реверсі пам’ятної монети розміщено зображення снопа з перевеслом. Як зазначають у прес-службі регулятора, це символізує єднальну діяльність СКУ в усьому світі. По обидва боки символіки — написи «1967» та «2017», а по колу — СВІТОВИЙ КОНГРЕС УКРАЇНЦІВ (UKRAINIAN WORLD CONGRESS).

bank.gov.ua

Організація, на честь якої випустили монету, поширює принципи демократії, захист прав людини, підтримує незалежність та територіальну цілісність України, яку українці, що проживають за кордоном, вважають своєю духовною батьківщиною.

З 2003 року економічна та соціальна ради ООН визнали СКУ неурядовою організацією зі спеціальним консультативним статусом.