Нацбанк вводить монету на честь захисників Донецького аеропорту
bank.gov.ua

Нацбанк вводить монету на честь захисників Донецького аеропорту

У вівторок, 30-го січня, в обіг вийде пам’ятна монета НБУ, присвячена оборонцям Донецького аеропорту, які протягом 242 днів захищали його від ворога і яких в народі прозвали «кіборгами». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт регулятора.

Монета номіналом 10 гривень виготовлена зі сплаву на основі цинку. Її вага становить 12,4 г, діаметр — 3 см. Усього в обіг вийде один мільйон штук пам’ятних монет.

На аверсі (лицьовій стороні) у центрі зображено дві чоловічі руки зі зброєю різних епох. Це символізує захисників України різних часів. Угорі зліва розміщено напис «Україна», під ним — рік карбування монети та малий Державний Герб.

Унизу ліворуч — номінал на стилізованому фрагменті щита, а праворуч — логотип Банкнотно-монетного двору НБУ. На дзеркальному тлі викарбувано слова «ЗА ЧЕСТЬ! ЗА СЛАВУ! ЗА НАРОД!».

На зворотній стороні монети (реверсі) можна побачити образ захисника аеропорту на фоні напівзруйнованої вежі з українським прапором. Також тут зображено прострілену арматуру з вертикальними написами «КІБОРГИ.UA» та датами.

У презентації монети 30-го січня візьмуть участь автори ескізів монет, представники НБУ та Збройних сил України. Зокрема, будуть присутні військові, які захищали Донецький аеропорт у 2014-2015 роках.

Нагадаємо, 26-го грудня 2017 року НБУ ввів в обіг нову пам’ятну 5-гривневу монету, яка присвячена діяльності Світового конгресу українців.