Нацгвардії дозволили використовувати водомети й заборонили застосовувати сльозогінний газ
flickr.com/ng_ukraine

Нацгвардії дозволили використовувати водомети й заборонили застосовувати сльозогінний газ

Сьогодні, 20 грудня, уряд затвердив правила застосування і перелік спецзасобів, які можуть використовувати військові Нацгвардії. Повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Українські новини».

Зазначається, що Кабінет міністрів дозволив військовослужбовцям Національної гвардії використовувати гумові та пластикові кийки, електрошокери, наручники (сітки для зв’язування), службових собак і коней, а також засоби акустичного впливу, гранати і боєприпаси світлошумової і димової дії, пристрої для відстрілу гумових куль.

Крім того, Нацгвардії дозволено використовувати водомети і бронемашини (без штатного озброєння). Однак їх використання заборонено при температурі повітря нижче +10 градусів.

Перед застосуванням спецзасобів військові Нацгвардії зобов’язані через гучномовець попередити порушників про це не менше двох разів.

Також після застосування спецзасобів нацгвардійці зобов’язані в найкоротші терміни забезпечити надання медичної допомоги потерпілим.

Зазначені спецзасоби заборонено застосовувати у навчальних закладах, лікарнях, дипломатичних представництвах (без письмової згоди).

Також нацгвардійцям заборонено застосовувати наручники більш ніж на дві години, бити кийками по голові, шиї, ключиці, статевих органах і по животу. Забороняється застосовувати світлошумові пристрої на відстані ближче двох метрів.

Кабмін скасував дозвіл на застосовування сльозогінного газу в натовпі.