Національна поліція запустила проект з протидії булінгу
фото з тренінгу/npu.gov.ua

Національна поліція запустила проект з протидії булінгу

Управління ювенальної поліції спільно Українським інститутом дослідження екстремізму впровадили проект з протидії булінгу у навчальних закладах. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Національної поліції.

Ініціатива проекту належить учневі 9-го класу Івано-Франківської школи Павлу Шатило. Школяр разом з однолітками провів анонімне онлайн-анкетування на тему «Чи знайоме вам поняття булінг?». Як виявилось, 52% підлітків не знайомі з поняттям булінгу в цілому, але вони були його учасниками. На запитання «Чи ставали ви особисто жертвою насилля?», 31% респондентів відповіли «Так», 69% – «Ні». Після ознайомлення з результатами анкетування, поліція вирішила долучитися до ініціативи.

Правоохоронці відівідали школу, де наочно продемонстрували, як запобігти випадкам агресії серед дітей та роз’яснили, що учинення протиправних дій відносно своїх однолітків має правові наслідки.

Випадки цькування серед учнів завжди були частиною взаємовідносин школярів, однак зараз вони стають дедалі помітнішими. На жаль, це не проблема однієї дитини чи одного навчального закладу. Булінг – це психологічна катастрофа, яка існує багато років і з кожним роком набирає все більших масштабів, приймає більш сучасні форми (кібербулінг) та стає жорстокішою. Діти можуть не просто обізвати свого однолітка, жартівливо штурхнути чи помалювати йому зошит. На жаль, сьогодні булінг – це набагато серйозніша проблема, – повідомляє департамент комунікації Національної поліції України.

Переглянути матеріали, підготовані для поширення проекту, ви можете нижче.

Нагадаємо, нещодавно вінницька поліція затримала викрадачку 1,5-річної дівчинки.