Національна рада перевірить "Інтер" і "СТБ" за новорічні ефіри

Національна рада перевірить «Інтер» і «СТБ» за новорічні ефіри

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення призначила позапланову перевірку телеканалів «Інтер» і «СТБ». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Таке рішення ухвалили на засіданні Нацради у четвер, 11 січня, на підставі моніторингу новорічних ефірів. Як зазначається у джерелі, телеканали транслювали фільми за участю артистів, що входять до переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці.

«Моніторинг зафіксував демонстрування на «Інтері» двох фільмів — «Москва сльозам не вірить» та «Іронія долі, або З легкою парою!» — за участю акторів Табакова і Тализіної. Є ознаки порушення вимог Закону України «Про телебачення і радіомовлення», — заявив голова Національної ради Юрій Артеменко.

За його словами, подібна ситуація виникла і з телеканалом «СТБ», який демонстрував фільми «Кавказька полонянка, або Нові пригоди Шурика», «Іронія долі, або З легкою парою!», «Москва сльозам не вірить», «Любов і голуби» за участі Наталії Варлей, Валентини Тализіної, Олега Табакова та Олександра Михайлова.

Моніторинг мовлення телеканалу «Інтер» проводився 30, 31 грудня 2017 року та 1 січня 2018 року. Позапланова перевірка призначена за ліцензією на багатоканальне цифрове мовлення в мережі МХ-1 на звернення Служби безпеки України, а також громадянина Ковбика.

«Моніторинг телеканалу «СТБ» проводився 15, 17 — 19, 22, 29, 31 грудня 2017 р. та 1 січня 2018 р. Позапланова перевірка призначена за ліцензією на багатоканальне цифрове мовлення в мережі МХ-2 на звернення Служби безпеки України і громадян Ковбика і Корнєєва», — йдеться в повідомленні.

Зазначимо, що прізвища акторів Олега Табакова, Валентини Тализіної, Наталії Варлей і Олександра Михайлова внесені до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, оприлюдненого на веб-сайті Міністерства культури України.