Національне агентство отримало доступ до Реєстру національних публічних діячів України

Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА) і громадська організація «Центр протидії корупції» підписали договір щодо отримання повного доступу до облікового запису «Відкритий реєстр національних публічних діячів України». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Урядовий портал.

Відтепер АРМА має можливість отримання відомостей у форматі машинозчитуваних даних з подальшою їх інтеграцією у внутрівідомчі аналітичні системи.

Зазначається, що це має суттєво оптимізувати час і ресурси для виконання покладених на Національне агентство завдань.

«Відкритий реєстр національних публічних діячів України – це відкрита інформаційна база даних, яка покликана сприяти у реалізації діяльності щодо виявлення публічних діячів, їх близьких та пов’язаних осіб, встановлення кінцевого бенефіціарного власника (контролера), проведення обов’язкового та внутрішнього фінансового моніторингу тощо», — йдеться в повідомленні.

Крім того, використання зазначеного реєстру є додатковим джерелом інформації, яка підвищить ефективність функції виявлення та розшуку активів.

Як зазначає джерело, АРМА (згідно до пункту 1 статті 16 Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів») вживає заходів щодо виявлення та розшуку активів з метою накладення на них арешту та їх конфіскації відповідно до звернень органів, що здійснюють досудове розслідування, прокуратури, судів.