Нацполіція починає набір пілотів гелікоптерів для підрозділу повітряної підтримки
npu.gov.ua

Нацполіція починає набір пілотів гелікоптерів для підрозділу повітряної підтримки

Національна поліція починає набір пілотів гелікоптерів на службу в новоствореному підрозділі повітряної підтримки. Вже у 2020 році Нацполіція планує отримати перші гелікоптери у розпорядження підрозділу. Про це повідомляє прес-служба Національної поліції.

Повітряні підрозділи поліції здійснюватимуть підтримку наземних груп під час проведення спецоперацій, а також сприятимуть у виявленні різних видів злочинів. У розпорядженні спеціального підрозділу будуть гелікоптери моделі Н145. За словами Голови Нацполіції Сергія Князєва, протягом 2020 року Нацполіція України планує отримати 10 таких гелікоптерів.

До речі, гелікоптери саме такої моделі використовуються у поліції Чехії.

«Досвід іноземних колег буде використано в роботі Управління організації діяльності поліції на воді та повітряної підтримки. Зокрема, ми розпочинаємо набір пілотів гелікоптерів на службу в новоствореному підрозділі», – зазначив Сергій Князєв під час зустрічі з командувачами авіації ЗСУ, Нацгвардії та МНС.

Сергій Князєв, глава Нацполіції

Відомство розпочинає набір та подальше навчання пілотів-поліцейських. В подальшому професійно підготовлені пілоти-поліцейські стануть інструкторами для навчання новоприбулих колег.

За словами Сергія Князєва, екіпажі цього підрозділу  працюватимуть по всій країні. Зокрема, поліцейські у щоденному режимі обслуговуватимуть підрозділи патрульної поліції, поліції превенції, конвойної поліції.

«Навантаження буде велике. Відтак на заході, сході та півночі країни дислокуватимуться по два екіпажі. На столицю припадає найбільша кількість трас, тому в Києві має бути постійно один-два екіпажі. Ми плануємо отримання першого поліцейського-пілота гелікоптера на початку 2020 року. Водночас ми маємо  оголосити конкурс на заміщення вакантних посад не пізніше липня 2018 року», – підкреслив глава Нацполіції.

Зустріч глави Нацполіції з командувачами авіації ЗСУ, Нацгвардії та МНС

Нагадаємо, з липня 2017 року у Національній поліції України створено Управління організації діяльності поліції на воді та повітряної підтримки. До компетенції Управління відноситься і організація діяльності повітряної підтримки, а саме групи поліції, які працюють з використанням безпілотних літальних апаратів та гелікоптерів. Це підтримка наземних груп під час проведення спецоперацій,  виявлення незаконних посівів наркотичних речовин, злочинів, пов’язаних із незаконним видобутком надр, незаконним виловом риби, переміщенням контрабанди, заборонених до обігу товарів водними шляхами країни тощо.