Нацрада заборонила телеканал «Дождь», в ефірі якого Крим називали російським

Російський телеканал «Дождь» вилучили із переліку іноземних програм, зміст яких відповідає вимогам Європейської конвенції про транскордонне телебачення і законодавства України. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Детектор Медіа».

Відповідне рішення Нацрада з питань телебачення і радіомовлення ухвалила на засіданні у четвер, 11 січня.

Зазначається, що телеканал «Дождь» вилучено з переліку через трансляцію в його ефірі забороненої українським законодавством реклами (закон забороняє розміщення реклами в ефірі російських телеканалів, що ретранслюються в Україні), а також через трансляцію інформації, яка посягає на територіальну цілісність України («Дождь» зображає Крим як територію Російської Федерації).

За словами члена Нацради Сергія Костинського, регулятор упродовж року моніторив ефір «Дождя» і давав каналу два місяці на приведення його діяльності у відповідність до умов українського законодавства.

Власниця і керівниця телеканалу «Дождь» Наталія Синдєєва поінформувала Нацраду, що «Дождь» створив окрему інтернет-версію для України без реклами. Проте Нацрада не отримала від «Дождя» документів на внесення української версії до Переліку іноземних каналів, а канал так і не вирішив питання з українськими провайдерами про ретрансляцію ними окремої версії. Досі провайдери ретранслюють супутникову версію «Дождя», де є реклама.

Костинський зазначив, що стосовно Криму у телеканалу системна політика, що Крим є частиною РФ. Журналісти «Дождя» їздять до Криму з порушенням українського законодавства, називають адміністративний кордон між Херсонською областю та Кримом «російсько-українським кордоном», демонструють в ефірі карти, на яких Крим позначено як російську територію.

Щодо приналежності Криму Синдєєва зазначила, що при зображенні карти Росії телеканал керується російським законадавством. Вона уточнила, що відповідно до статті 65 Конституції Російської Федерації Республіка Крим є суб’єктом Російської Федерації.

Водночас Нацрада дала провайдерам місяць на пошуки заміни телеканалу «Дождь» у їхніх мережах: рішення про вилучення «Дождя» з переліку набуде чинності через місяць із моменту оприлюднення (орієнтовно – 13 лютого).

Також тимчасово на три місяці Нацрада припинила ретрансляцію на території України телеканалу «Телеклуб», який має юрисдикцію Німеччини.

В його ефірі Нацрада зафіксувала трансляцію заборонених українським законодавством фільмів російського виробництва.