НАЗК відмовилося провести перевірку декларації начальника держохорони Валерія Гелетея
facebook.com/v.geletey/

НАЗК відмовилося провести перевірку декларації начальника держохорони Валерія Гелетея

Національне агентство з питань запобігання корупції відмовилося проводити повну перевірку декларації начальника управління державної охорони Валерія Гелетея за 2016 рік. Про це йдеться у листі-відповіді Наталі Корчак на запит «Центру протидії корупції», який намагався ініціювати зазначену перевірку. Повідомляє Main.in.ua із посиланням на Громадське.

Відповідне рішення в НАЗК ухвалили іще 3 листопада, але текст документа оприлюднилі тільки сьогодні, 15 листопада.

«Центр протидії корупції» звернувся до НАЗК із заявою про перевірку декларації начальника УДО після того, як журналісти програми «Схеми» з’ясували, що його родина користується елітним автомобілем Audi Q7 2016, якого немає в декларації високопосадовця.

У НАЗК повідомили, що цих підстав для перевірки декларації недостатньо.

«Оскільки в сюжеті, на який міститься посилання у повідомленні, зафіксовано користування членами сім’ї суб’єкта декларування транспортним засобом у 2017 році, зазначена інформація може бути перевірена після подання декларації за 2017 рік», — йдеться у відповіді за підписом голови НАЗК Наталі Корчак.

«НАЗК надіслали нам чергову відписку. Гелетей за посадою займає особливо важливе становище, тому його декларація підлягає обов’язковій повній перевірці без будь-яких додаткових підстав. Так написано в законі», — зазначив юрист ЦПК Андрій Савін.

Раніше Центр протидії корупції повідомляв, що в Адміністрації Президента відмовилася проводити службове розслідування щодо головного Валерія Гелетея, який під час святкування свого ювілею міг використовувати працівників управління у власних інтересах — як обслугу та водіїв.

У серпні журналісти програми «Схем» з’ясували, що працівники УДО допомагали голові президентського Управління держохорони під час святкування ювілею: звіряли списки гостей, приймали подарунки і квіти, відповідали за паркування vip-запрошених тощо. Журналісти зафіксували, як працівник УДО Олександр Зубко привіз на свято невістку Гелетея, а згодом помітили, як на цій же Audi Q7 2016 року випуску Зубко возить сина генерала-полковника до школи.