НБУ спростив умови переказів валюти за кордон
instagram.com/national_bank_of_ukraine

НБУ спростив умови переказів валюти за кордон

Національний банк не буде вимагати від банків скан-копії документів, за якими фінансові установи аналізують операції своїх клієнтів, що купують та перераховують валюту за кордон. Про це регулятор повідомив на своєму сайті 4 жовтня.

Згідно з повідомленням, вимога, що діяла з вересня 2014 року, втратила ефективність та актуальність.

«НБУ продовжує дерегуляцію операцій на валютному ринку. Чергові кроки цього разу торкнулися аналізу операцій юридичних та фізичних осіб – клієнтів банків з придбання та перерахування за кордон валюти», — зазначили в Нацбанку.

Зміни внесли постановою Правління НБУ «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» № 98 від 03 жовтня 2017 року. Вона набирає чинності з 5 жовтня 2017 року.

Документом скасовано вимоги щодо надання скан-копій:

  • виписок клієнтів та копій документів, які є підставою для здійснення операцій, крім рішення емітента про виплату дивідендів іноземному інвестору;
  • висновків за кожним договором, анкет клієнтів та інших документів стосовно вжитих банком заходів під час здійснення аналізу і перевірки інформації про фінансові операції та їх учасників.

«Відміна вимоги надавати скан-копії документів звільнить значні матеріальні та технічні ресурси банківських установ та сприятиме ефективному, ризик-орієнтованому підходу банків до здійснення аналізу фінансових операцій клієнтів», — наголосили в НБУ.