Незабаром місто Переяслав-Хмельницький змінить назву
phm.gov.ua

Незабаром місто Переяслав-Хмельницький змінить назву

Депутати Переяслав-Хмельницької міської ради проголосували за повернення місту історичної назви Переяслав, яку воно отримало під час свого заснування. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на офіційний сайт видання міської ради Переяслав-Хмельницького.

Подальша процедура передбачає звернення до київської облради з проханням внести подання до Верховної Ради для перейменування міста.

Таке рішення у міській раді пояснили тим, що у роки Другої світової війни, перейменувавши місто, ідеологи сталінізму прагнули «вирвати з коренем дерево його тисячолітньої історії і пересадити в штучний горщик зразка 1943 року».

» В умовах «гібридної» війни Російської Федерації проти України збереження назви Переяслав-Хмельницький означатиме історичну, ідеологічну, ціннісну капітуляцію перед російським імперським неоколоніалізмом як у масштабах нашої малої батьківщини, так і України в цілому. Водночас, повернувши місту його споконвічну назву – «Переяслав» – сучасне покоління виправить історичну несправедливість та відновить свою генетичну пам`ять», — зазначають депутати в обгрунтуванні.