Незалежний антикорупційний комітет припиняє співпрацю з «Укроборонпромом» через відсутність реформ

Незалежний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) розриває партнерство з ДК Укороборонпром через відсутність реформ. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу комітет.

Зазначається, що Уряд та Адміністрація Президента не створили незалежну наглядову раду концерну.

Комітет планував сприяти реформуванню «Укроборонпрому» шляхом стратегічного консультування Уряду та Адміністрації Президента щодо кроків, необхідних для створення незалежної та ефективної Наглядової ради концерну.

За словами співголови НАКО Олега Рибачука, НАКО не бачить політичної волі з боку Адміністрації Президента.

«Ми сподівалися, що зможемо посприяти зниженню високих корупційних ризиків, які існують в Укроборонпромі на сьогоднішній день, і забезпечити створення незалежної та ефективної Наглядової ради, аби компанія могла робити те, що зобов’язана робити: забезпечувати армію необхідним обладнанням і розумно витрачати кошти платників податків. На жаль, ми не бачимо справжньої політичної волі з боку Адміністрації Президента», зазначив він.

За запитом Укроборонпрому НАКО проводив моніторинг закупівлі консалтингових послуг з метою підтримки впровадження управлінської реформи концерну.

НАКО дійшов висновку, що за відсутності незалежної наглядової ради закупівлі консультаційних послуг суперечать вимогам українського законодавства (а саме, Cтатті 6 Закону України «Про особливості управління об’єктами державної власності в оборонно-промисловому комплексі», відповідно до якої затвердження стратегії розвитку, аудит і реорганізація концерну є виключною компетенцією Наглядової ради).

У прес-службі зазначили, що така закупівля не матиме реальної змоги забезпечити суттєві зміни.

Комітет оголосив, що співпрацюватиме із зацікавленими сторонами для розробки рекомендацій зі створення незалежної Наглядової ради у 2018 році і запропонував державі свою допомогу у впровадженні цих рекомендацій.

Національний антикорупційний комітет з питань оборони (НАКО) – спільна ініціатива Transparency International Defence & Security (Великобританія) та Transparency International Україна, яка діє за підтримки Міністерства закордонних справ Королівства Нідерландів.

Комітет об’єднує українських громадських діячів, журналістів, а також міжнародних експертів для протидії корупції у сфері безпеки та оборони.