Німеччина виділить 14,3 млн євро для забезпечення водою жителів Донбасу
flickr.com/cgolightly

Німеччина виділить 14,3 млн євро для забезпечення водою жителів Донбасу

Уряд Німеччини надасть Дитячому фонду ООН 14,3 млн євро гуманітарної допомоги для поліпшення доступу до водопостачання на Донбасі, повідомляє Main.in.ua з посиланням на УНН.

«Німеччина постійно підтримує Україну, з самого початку конфлікту. Ми надаємо додаткові 14,3 млн євро на забезпечення постійного доступу до води для 2,5 мільйона осіб на сході України протягом 2018-2019 років. Новий проект включатиме як невідкладні, так і довгострокові заходи», — повідомив Вольфганг Біндсейл, заступник голови місії посольства ФРН в Україні.

Окрім доставки води вантажівками, проект передбачає відновлення та ремонт водоочисних та фільтрувальних станцій, будівництво криниць та свердловин.

Як повідомляє Новинарня, проблеми з водопостачанням у регіоні пов’язані із зупинками Донецької фільтрувальної станції, котра розташована на непідконтрольній території. Під час зупинок водонасосної стації проблему частково вирішує резервуар питного водопостачання об’ємом 4000 м³. Кожна зупинка ДФС негативно позначається на якості води.

За словами заступника керівника військово-цивільної адміністрації Авдіївки Романа Шахова, у місті будуть буритися десять свердловин, які зможуть надати близько 50 кубів води на добу. На додачу, зусиллями благодійних організацій буде пробурено ще десять свердловин із водою для технічних потреб. За планом, роботи мають завершитись до кінця 2017 року.