НКРЗІ дозволила електронну ідентифікацію абонентів

Національна комісія з питань регулювання зв’язку та інформатизації затвердила новий порядок реєстрації абонентів, які отримують телекомунікаційні послуги без укладення договору в письмовій формі. Про це повідомляє прес-служба НКРЗІ.

Зазначається, що нові правила було розроблено з метою спрощення реєстрації абонентів і приведення її у відповідність до вимог сьогодення: створити умови для запуску електронних засобів реєстрації абонентів. Зокрема це необхідно для початку роботи MobileID.

Проект нового порядку реєстрації абонентів, ухвалений в серпні, було прийнято за основу й доопрацьовано з урахуванням зауважень та пропозицій громадськості. Нова редакція правил, зокрема, передбачає можливість подавати заяву про реєстрацію за власним вибором як в електронній, так і у паперовій формі.

Тепер абонентів можна ідентифікуати за допомогою електронного цифрового підпису, а у випадку ідентифікації оператором або провайдером телекомунікацій — з використанням альтернативних засобів ідентифікації особи, зокрема, з використанням системи електронної дистанційної ідентифікації BankID.

Нові правила, затверджені НКРЗІ, також визначають вичерпний перелік документів, які абонент має подати оператору чи провайдеру телекомунікацій для реєстрації. Крім того, визначено і процедуру підтвердження використання ідентифікаційнї телекомунікаційної картки, а також підтвердження отримання послуг зв’язку без її використання.

Згідно з проектом рішення комісії, нові правила набудуть чинності через 9 місяців. Зазначається, що цей час потрібен для того, щоб дати операторам і провайдерами час на внесення необхідних змін у програмно-технічне забезпечення.

В НКРЗІ підкреслюють, що оператори та провайдери телекомунікацій вважають доцільним державне регулювання процедури дистанційної реєстрації та ідентифікації абонентів. Про це свідчать відповідні листи-звернення до Комісії.

Проект нових правил буде подано на погодження до зацікавлених державних органів.