НКРЗІ готує тендер на 4G-ліцензії в діапазоні 1800 МГц
flickr.com/commscope

НКРЗІ готує тендер на 4G-ліцензії в діапазоні 1800 МГц

Сьогодні, 10 листопада, Національна комісія з питань регулювання зв`язку та інформатизації (НКРЗІ), прийняла рішення «Про проведення конверсії та видачу ліцензії на конкурсних або тендерних засадах» в діапазоні 1800 МГц. Вивільнені частоти планують віддати під надання послуг 4G-зв’язку. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу НКРЗІ.

Як заявляють в НКРЗІ, рішення щодо проведення конверсії було прийнято на підставі заяв операторів Vodafone, Lifecell і Kyivstar про наміри вивільнити смуги радіочастот, передбачених, зокрема, для впровадження нової технології.

Зазначається, що це рішення фактично починає процес підготовки до тендеру на 4G-ліцензії в діапазоні 1800 МГц.

Згідно з повідомленням Нацкомісії, конверсію частот у діапазоні 1800 МГц в усіх регіонах України почнуть у цьому році. За планом, заходи завершаться не пізніше, ніж за місяць після того, як ініціатори конверсії оплатять її проведення.

Протягом двох тижнів суб’єкти конверсії (тобто зазначені оператори зв’язку) мають надати плани конверсії НКРЗІ, яка має їх розглянути і затвердити.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли, що НКРЗІ проведе конверсію радіочастот у діапазоні 2600 МГц та проведе тендер, за результатами якого розподілить ліцензії на надання послуг 4G в цьому діапазоні. Початок тендеру призначено на 23 січня 2018 року.