Новий одеський мультиплекс покриватиме "білі плями" вздовж усіх кордонів області
facebook.com/s.kostynskyi

Новий одеський мультиплекс покриватиме «білі плями» вздовж усіх кордонів області

Член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський під час брифінгу заявив, що в Україні, з метою посилення інформаційної безпеки на Одещині, створено ще один, четвертий мультиплекс, що дасть змогу покрити «білі плями» вздовж усіх її кордонів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

«Наразі з метою захисту інформаційного простору України в Одеській області, на Півдні України, створено 4-й мультиплекс, оператор цифрового мовлення — Концерн РРТ. Це додатковий локальний мультиплекс до тих, які працюють в мережі «Зеонбуду». Це державний мультиплекс — 8 місцевих телеканалів отримали можливість мовити в зонах «білих плям» вздовж усього прикордоння в Одеській області. Сигналом буде охоплено 22 райони», — сказав Костинський.

За його словами, у 22-х населених пунктах українські телеглядачі дивитимуться не тільки інформаційні телеканали, а й дитячі, що найкраще виконують умови мовних квот на телебаченні.

Він також нагадав, що впродовж двох останніх років Національна рада разом з Мінінформполітики в рамках спільної Комісії по відновленню мовлення вже створили 3 локальні мультиплекси.

Водночас відповідальний секретар Національної ради Олександр Ільяшенко повідомив, що Нацрада обговорює з Концерном РРТ питання про  розширення нового, четвертого мультиплексу ще на 2 місця і на них буде оголошено конкурс.

Тож компанії, які цього разу конкурс не виграли, матимуть можливість отримати перемогу.

Ільяшенко також додав, що, зважаючи на цифрове покриття Одеської області і на ставлення до цього процесу з боку обласного керівництва, Нацрада рекомендуватиме її для першочергового вимкнення аналогового телебачення.

Державний секретар Міністерства інформаційної політики Артем Біденко своєю чергою зазначив, що рішення Комісії з питань відновлення мовлення по Одеській області було дуже нестандартним і дуже швидким.

«Немає єдиного рішення, яке б допомогло відновити мовлення і знищити «білі плями» по всій території України одномоментно. Для цього немає ні фінансових ресурсів, ні людських. Але в нас є час, який ми використовуємо і поступово закриваємо усі «білі плями». Рішення зазвичай є нестандартними, вони залучають багато стейкхолдерів. І, як свідчить практика, вони є успішними. Як свідчить недавня ситуація по Криму, ми поступово відновлюємо наш інформаційний суверенітет. І вже наступного року по тих планах, які існують, зможемо говорити про фактично повне відновлення українського інформаційного суверенітету на нашій території», — запевнив Біденко.

Нагадаємо, у вересні 2017 року в Одеській області відбулося виїзне засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики щодо невідкладних заходів по зміцненню інформаційної безпеки у прикордонних районах України.

Делегація відвідала низку населених пунктів, де тривалий час населення позбавлене можливості приймати сигнал українських мовників. Зокрема: Кілію, Кодиму, Роздільну, Лиманське та інше.

Як писав Main.in.ua раніше, обсяги трансляції україномовного контенту (і прирівняного до такого) на телеканалах за рік дії мовних квот у середньому становили 98%, що на 23% перевищує встановлені квоти.