Новий сайт дозволяє слідкувати за фінансованими з бюджету громадськими ініціативами
facebook.com/gbkyiv

Новий сайт дозволяє слідкувати за фінансованими з бюджету громадськими ініціативами

Програміст та громадський активіст Павло Ткаченко створив сайт, де можна слідкувати за урбаністичними проектами громадян, на які виділено кошти з місцевих бюджетів. Про це повідомляє AIN.ua

Впродовж кількох останніх років місцева влада в Україні підтримує ініціативу «бюджету участі». Йдеться про те, що частину міського бюджету виділяють на проекти, запропоновані самими громадянами. Будь-який житель міста може подати проект, пов’язаний з поліпшенням життя в ньому. Це може бути зупинка, планетарій, парк, басейн, дитячий майданчик тощо. Якщо проект перемагає в голосуванні, його втілюють коштом місцевого бюджету.

Програміст з Дніпра Павло Ткаченко створив сайт, який дозволяє стежити за змістом усіх проектів, що беруть участь в подібних програмах по всій Україні та за результатами голосування по кожній пропозиції. Новостворений сайті дозволяє зрозуміти, чи є у проекту шанси бути втіленим, на відміну від існуючих ресурсів, присвячених «бюджету участі».

Наразі сайт надає інформацію по 45 містах. Якщо голосування за проекти в даному місті активно, система кожні п’ять хвилин оновлює дані по голосах. Там, де голосування ще не почалося, сайт раз на шість годин збирає інформацію про ініціативи — так користувачі можуть дізнатися, які проекти нові, у яких змінився статус тощо.

Всі проекти розділено на типи — великі чи малі. В таблиці вказується загальне місце в рейтингу по голосах, кількість голосів усього та за останню добу. На сторінках проектів є графіки набору голосів за часом. Завдяки цьому їх автори можуть дивитися, як вплинула на просування за проектом активність у медіа.