Обмін полоненими під загрозою зриву, - Геращенко
facebook.com/iryna.gerashchenko

Обмін полоненими під загрозою зриву, — Геращенко

Терористи самопроголошених «ЛНР» та «ДНР» надали нові списки людей, яких вони вимагають иі у обмін на полонених українців. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку першої віце-спікерки Верховної Ради Ірина Геращенко.

Зазначається, що такі зміни можуть призвести до зриву обміну до Нового року.

«Від представників ОРДЛО в останні дні, 14-15 грудня, мінська група отримала ще додаткові списки з вимогою обов’язково включити цих людей до списків на звільнення, і це, по суті, вносить серйозну сум’ятицю у визначення дати обміну. І по суті веде до зриву процесу», — написала Геращенко.

Вона також заявила, що що українська сторона не отримала відповіді на питання верифікації людей, які категорично відмовляються повертатися на окуповані території.

«Ми так і не отримали відповіді на питання верифікації людей, які відмовляються бути переміщеними на окуповані території і заявили про це тільки зараз. А ОРДЛО наполягає, щоб українська сторона тягла на лінію зіткнення вільних людей. РФ також заявила, що як ми не притягнемо всіх 306 осіб на лінію зіткнення: і вже звільнених, і тих, хто не бажає переміщатися в «русский мир» і чиї адвокати звернулися до нас з вимогою не порушувати права людини, — звільнення не буде», — додала віце-спікерка.

Зазначається, що російські найманці не погоджують зміни до списків, внесені через відмову деяких полонених бойовиків повертатися до ОРДЛО.

https://www.facebook.com/iryna.gerashchenko/posts/1565137153574092