Одеські вчені придумали унікальний метод очищення вугілля за допомогою бактерій
flickr.com/quinneylibrary

Одеські вчені придумали унікальний метод очищення вугілля за допомогою бактерій

Колектив лабораторії паливних елементів Біотехнологічного центру Одеського університету ім. Мечникова запатентував спосіб очищення вугілля від шкідливої сірки та добування з нього германію. Розроблений метод передбачає використання особливих бактеріальних організмів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на сайт «Думская».

Науковці вирішили застосувати хемолітотрофні бактерії, які отримують енергію шляхом окислення сульфідів металів. Дослідження провели у Львівсько-Волинському вугільному басейні.

Під час запропонованого способу вугілля не потрібно подрібнювати, перемішувати та нагрівати.

Добуту копалину кладуть до біореактора. У ньому на бактерії, що вже існують на поверхні вугілля, впливають живильним середовищем зі складним хімічним складом. Це призводить до бурхливого розмноження мікроорганізмів, які в свою чергу починають окислювати сульфіди.

Таким чином, з вугілля вимивається до 73-75% германію. Германій — це крихкий сріблясто-білий металоїд, який є найпоширенішим напівпровідником. Його застосовують в електроніці та оптиці, виробництві діодів і лазерів. Вугілля є основним сировинним джерелом для його отримання.

Крім того, під час застосування методу вугілля позбавляється 93,7% піритної та 31% органічної сірки, яка в іншому випадку потрапляла б у повітря.

Зменшення вмісту сірки у вугіллі позитивно впливає на якість палива на його теплові характеристики.