Одеських котів визнали частиною екосистеми міста
flickr.com/livbelko

Одеських котів визнали частиною екосистеми міста

У четвер, 14 грудня, депутати Одеської міської ради ухвалили рішення, згідно з яким котів міста визнали частиною його екосистеми. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Facebook-сторінку лідера Ініціативної групи «Захист тварин України» та юриста ГО «Громадська рада зоозахисників Одеси» Ольги Целінської.

Ольга Целінська розмістила на сторінці проект рішення «Про заходи щодо захисту котів від жорстокого поводження в м. Одеса», який забороняє виловлювати тварин у місті. Вона повідомила, що за прийняття  документа проголосувало 36 депутатів із 60-ти.

Вилов пухнастих дозволяється для їх біостерилізації та вакцинації і у випадках, коли кота чи кішку хочуть спіймати задля влаштування новим власникам.

Крім того, котів можна виловлювати, якщо вони становлять загрозу для життя та безпеки людей. Ще один виняток —  вилов з метою карантину та діагностування на наявність у них антропозоонозних захворювань — хвороб, що передаються від звірів до людей і навпаки. Висновок щодо таких інфекцій має видаватися ветеринарами.

Нагадаємо, що у лютому цьогоріч Київрада підтримала петицію “Визнати вуличних котів частиною екосистеми міста Києва, дозволити їм вільно жити в підвалах, горищах та інших місцях їх постійного перебування та знищувати гризунів”, яка набрала 10 117 підписів киян.