Одна особа з 74 звільнених полонених відмовилася повертатися на підконтрольну Україні територію

27 грудня під час обміну полоненими одна жінка відмовилася повертатися на підконтрольну Україні територію. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку речниці генпрокурора Лариси Сарган.

Таке рішення жінка прийняла з огляду на те, що її сім’я залишається в окупованому Донецьку.

Також зазначається, що 26 осіб відмовились їхати в ОРДЛО вже під час безпосереднього обміну.

«З тих, кого ми забрали з непідконтрольної території, одна жінка відмовилась повертатися на підконтрольну Україні територію, сказала, що має проукраїнську позицію, але сім’я в Донецьку, тому залишається. 26 осіб відмовились їхати в ордо/орло вже під час безпосереднього обміну», — процитувала Сарган заступницю Генпрокурора Анжелу Стрижевську.

Раніше Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська зазначила, що 43 людини, які мали бути серед 306 утримуваних з української сторони, не приїхали на обмін. Вони відбули покарання і звільнені з-під варти.

За інформацією Стрижевської, остаточні цифри обміну при 74/306 — 73/233.

Стрижевська наголосила, що Україна не обмінювала громадян Росії, громадян інших держав та дотримувалася міжнародних норм і діяли відповідно до домовленостей в рамках мінських угод.

За її словами, українська сторона готова до продовження роботи задля звільнення усіх українців, які незаконно утримуються на окупованих територіях України та у РФ.

Нагадаємо. Україна уже розпочала переговори про новий обмін полоненими.